Zakłady Chemiczne BOCHEM Sp. z o.o. pod nowymi skrzydłami

BOCHEM – jeden z liderów rynku w segmencie klejów przemysłowych w Polsce, został przejęty przez światowego lidera w produkcji pian montażowych oraz czołowego dostawcę mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej - firmę SOUDAL.

Jako nowa spółka-córka koncernu SOUDAL, BOCHEM będzie kontynuować działalność pod obecną nazwą i zachowa dotychczasową strukturę menadżerską. Przedsiębiorstwo charakteryzujące się rodzinnymi korzeniami doskonale wpisuje się w filozofię rozwoju grupy SOUDAL, dla której zadowolenie klienta, innowacyjność oraz związany z nią dynamiczny rozwój pozostaje niezmiennym priorytetem.

"Dla Firmy BOCHEM fuzja ta oznacza szybszy rozwój pod względem technologicznym i rynkowym" - podkreśla założyciel Tadeusz Bogobowicz. BOCHEM będzie tym samym brał czynny udział w realizacji planów koncernu zmierzających do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży. W efekcie ostatniego przejęcia, zarząd SOUDAL szacuje, że łączne przychody koncernu zwiększą się w 2014 roku o 80 mln euro, a skonsolidowany obrót firmy wyniesie 570 mln euro.

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 49 lat, obecny w 130 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej.

Soudal zatrudniał w 2013 roku ponad 1843 osoby w swoich przedstawicielstwach i zamknął ten rok skonsolidowanym obrotem wysokości 500 milionów Euro. Po przejęciu Zakłady Chemiczne BOCHEM w Pionkach będą 16 fabryką należącą do Soudal na świecie, globalne zatrudnienie koncernu przekroczy 2100 osób.

Galeria