Historia

Historia firmy BOCHEM zaczęła się w 1991 roku, kiedy została założona w formie spółki cywilnej. Wówczas rozpoczęliśmy działalność od produkcji skromnego asortymentu klejów obuwniczych na bazie kauczuków chloroprenowych i naturalnych oraz żywic poliuretanowych. Wkrótce program produkcji został rozszerzony m.in. o kleje tapicerskie, budowlane i dla motoryzacji. W 1995 r. uruchomiliśmy Wydział Laminatów, który zajmuje się usługowym sklejaniem tkanin, pianek itp. materiałów dla obuwnictwa, tapicerstwa i in. W 2005 roku rozpoczęliśmy produkcję skrobi modyfikowanej, która znajduje zastosowanie m.in. do produkcji płyt gipsowo-kartonowych i w papiernictwie. Od 2013 r. produkujemy ekstrudaty na bazie mąki w nowo otwartym Wydziale Ekstruzji – są to produkty stosowane jako dodatki do produkcji żywności lub spoiwa do różnego typu brykietów.

W 1999 roku spółka cywilna została przekształcona w spółkę Zakłady Chemiczne BOCHEM sp. z o.o.

Obecnie jesteśmy jednym z wiodących producentów klejów przemysłowych w Polsce. W naszej ofercie znajduje się ponad 200 produktów, wytwarzanych w 2 zakładach produkcyjnych. Produkujemy kleje i wyroby dla obuwnictwa, kleje tapicerskie i meblarskie, kleje i wyroby do podłóg, kleje dla przemysłu gumowego i motoryzacji, środki antyadhezyjne, kleje do etykiet, skrobie modyfikowane i szeroką gamę klejów specjalistycznych.

Mamy dobrą markę, nasze produkty cieszą się zaufaniem klientów. Naszą największą troską jest zapewnienie wysokiej i stabilnej jakości produktów, nad którą czuwa cały zespół produkcyjny i nasze Laboratorium Badawcze. Od 2001 r. mamy wdrożony i regularnie certyfikowany System Zarządzania Jakością ISO 9001.

Stale pracujemy nad naszą ofertą i spełniamy rosnące wymagania klientów. Przykładem są opracowane przez nasz zespół technologów wodorozcieńczalne kleje obuwnicze i tapicerskie, które coraz częściej zastępują tradycyjne kleje rozpuszczalnikowe. Są to produkty o bardzo konkurencyjnej jakości, a wciąż pracujemy nad nowymi.

Nasza działalność jest doceniana, jesteśmy laureatem licznych nagród i wyróżnień, regularnie odbieramy certyfikat „Gazela Biznesu”. Od 2011 roku nieprzerwanie uczestniczymy w programie Rzetelna Firma i udostępniamy szereg informacji świadczących o naszej wiarygodności.

W październiku 2014 r. Bochem został przejęty przez światowego lidera w produkcji pian montażowych oraz czołowego dostawcę mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej - firmę SOUDAL.